فروش بلیط هواپیما

فروش بلیط هواپیما دیگر مثل گذشته نیست. قدیم‌ اگر کسی قصد مسافرت راه دور می‌کرد و می‌خواست درباره‌ی قیمت بلیط هواپیما سوال کند یا بلیط هواپیما بخرد، باید شال و کلاه می‌کرد و سجل یا گذرنامه‌اش را برمی‌داشت و راه می‌افتاد سمت دفاتر فروش بلیط هواپیما و بعد از ارائه‌ی شناسنامه و پرداخت پول نقد، بلیطش را می‌گذاشتند کف دستش و راهی خانه می‌شد. اگر یک نفر می‌خواست نرخ فروش بلیط هواپیما و کیفیت خدمات پرواز را در ایرلاین‌های مختلف مقایسه کند و دست‌آخر از یکی‌شان بلیط بخرد، باید راه می‌افتاد یکی‌یکی همه را زیرپا می‌گذاشت و ایرلاین‌ها اگر خیلی عزت سرش می‌گذاشتند، یک کاتالوگ می‌گذاشتند کف دستش. این خبرها هم نبود که دفاتر فروش بلیط هواپیما روزبه‌روز با پیشنهادهای دل‌ربای سفر هوش از سرتان ببرند. همانی بود که بود. اما حالا شکل فروش بلیط هواپیما فرق کرده، مثل خیلی چیزهای دیگر. فن‌آوری کاری کرده که هر چیزی لازم دارید، خودش بیاید دم در خانه یا محل کارتان؛ از شیر و تخم‌مرغ و چلوکباب بگیر تا لنت ترمز و بیمه‌ی ماشین و... و خب، وقتی فروش کالا و خدمات این‌قدر آسان و آنلاین شده، چرا فروش بلیط هواپیما آنلاین نباشد؟

وب‌سایت‌های فروش بلیط هواپیما

فروش بلیط هواپیما به صورت آنلاین در سراسر جهان جا افتاده است، همان‌طور که کاربران اینترنت در کشورهای توسعه‌یافته بیشترِ کالا و خدمات مصرفی را از فروشگاه‌های اینترنتی می‌خرند، خدمات سفر مانند بلیط هواپیما یا تورهای مسافرتی را هم از اینترنت می‌خرند. در کشور ما ابتدا که اینترنت به خانه‌ها و موسسات وارد شد، بیشتر از چت و نمایش عکس در سایت‌های زرد کاربرد نداشت، اما خوشبختانه با رشد نفوذ اینترنت و گسترش آن به تلفن‌های هوشمند و در کل بهتر شدن زیرساخت‌ها، ما هم آن‌قدر شیک شده‌ایم که دادوستدهایمان را آنلاین انجام می‌دهیم، یکی‌اش همین فروش بلیط هواپیما. کافی است توی پنجره‌ی جستجوی گوگل بنویسید فروش بلیط هواپیما یا فقط بلیط هواپیما، آن‌وقت می‌بینید با تعداد بی‌شماری وب‌سایت و اپلیکیشن مواجه می‌شوید که مشغول امر فروش بلیط هواپیما آن‌هم به شیوه‌ی آنلاین هستند، همه هم اصرار دارند بهترین قیمت را ارائه می‌دهند و در فروش بلیط هواپیما به پایین‌ترین قیمت ممکن، گوی سبقت را از بقیه‌ی همتایان خود ربوده‌اند. اما آیا قیمت، اولین و آخرین عامل مورد انتظار مسافر ایرانی است؟ در سراسر دنیا ایرلاین‌ها با ارائه‌ی پیشنهادهای شگفت‌انگیز با نرخ‌ها و خدمات متفاوت مسافران متفاوتی را به خود جذب می‌کنند و تمام این‌ها حساب‌شده و فکرشده است، ایرلاین‌ها برای قشرهای مختلف جامعه با بودجه‌های متفاوت، نرخ‌های متفاوتی تعریف می‌کنند. در کشور ما با توجه به تحریم‌های هواپیمایی و ناوگان خسته‌ی هوایی، دیگر مجالی برای ارائه‌ی پیشنهادهای رنگارنگ در فروش بلیط هواپیما از سوی ایرلاین‌ها باقی نمانده، که خب، با اعلام برجام و رفع تحریم‌ها و آزادسازی قیمت بلیط هواپیما در آینده، به‌مرور شاهد شکوفایی در عرصه‌ی بازار فروش بلیط هواپیما و سفرهای هوایی هم خواهیم بود.

قیمت مهم است یا کیفیت؟

بهترین قیمت بلیط هواپیما، لزومن ارزان‌ترین بلیط یا گران‌ترین بلیط نیست؛ بلکه تا حد زیادی به آژانس یا شرکت هواپیمایی و خدمات و ایمنی فروش بلیط هواپیما بستگی دارد. به نظر شما کدام‌یک برایتان گران‌تر تمام می‌شود: خرید بلیط ارزان از آژانسی نامعتبر و درنهایت، از دست دادن پرواز و هزینه‌ای که از جیب شما رفته است، یا خرید بلیط با قیمت مناسب از آژانسی معتبر که نه تنها امنیت پرواز شما را تامین خواهد کرد، بلکه با خدمات گوناگونش لذت سفر را به شما خواهد چشاند؟ درست است که هنوز سطح بودجه‌ی مسافر ایرانی و خدمات ایرلاین‌های ایرانی هنوز آن‌قدری بالا نرفته که فروش بلیط هواپیما مثل بازار کشورهای پیشرو درا ین عرصه، بازار رنگارنگ و متنوعی از نرخ‌ها و کیفیت‌های مختلف پروازی باشد، با این حال باز هم یک سری استانداردهای خاص وجود دارد. این استانداردها و معیارها، نه در کیفیت پرواز، که بیشتر در عرصه‌ی فروش بلیط هواپیما موثرند. فرض کنیم شما در اصفهان زندگی می‌کنید و قصد دارید به زودی عازم مشهد شوید، برای سفرتان دنبال بلیط هواپیما می‌گردید، مراجعه می‌کنید به یکی از همین بی‌شمار وب‌سایت‌های فروش بلیط هواپیما، یک بلیط چارتر با قیمت خیلی فریبنده هم پیدا می‌کنید، پول را واریز می‌کنید و بلیط را می‌خرید. چند روز بعد که خوشحال و خندان عازم فرودگاه می‌شوید، پای کانتر چک بلیط متوجه می‌شوید اسم‌تان در فهرست پرواز نیست، یا بدتر، اصلا همچه پروازی وجود خارجی ندارد. این اتفاقی است که هر روز در عرصه‌ی فروش بلیط هواپیما تکرار می‌شود و مسافر مجبور است یا دوباره از همان فرودگاه (اگر بلیط گیرش بیاید) بلیط بخرد، یا این‌که برگردد خانه. در بازار امروزی فروش بلیط هواپیما در ایران آن‌هم در عرصه‌ی دادوستد مجازی، از نظر خود متخصصان این زمینه، آن‌چه باید برای مشتریان و مسافران مهم باشد، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و انرژی و قیمت، اطمینان از اعتبار آن وب‌سایت فروش بلیط هواپیما باشد. چارتر330 کامل‌ترین سامانه‌ی آنلاین خرید بلیط هواپیما است که کامل‌ترین خدمات سفر را به ساده‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن ارایه می‌کند و با شایسته‌ترین خدمات پشتیبانی، معتبرترین برند سفر و گردشگری در ایران است. فروش بلیط هواپیما در پروازهای داخلی و خارجی  به صورت آنلاین تخصص ماست. تفاوت ما با دیگر وب‌سایت‌های فروش بلیط هواپیما به صورت آنلاین، در این است که چارتر330 در فروش بلیط چارتر این‌طور عمل می‌کند که تنها بلیط‌های چارترکنندگان معتبر را که اعتبارشان تایید شده باشد، در سامانه‌ی جستجوی بلیطش قرار می‌دهد. با همه‌ی این‌ها اگر باز هم بعد از فروش بلیط هواپیما برای مسافر مشکلی پیش بیاید، پشتیبانی بیست‌ وچهارساعته‌ی چارتر330 آماده‌ی پاسخ‌گویی به مسافران عزیزی است که به هر دلیلی با مشکلی در پرواز مواجه شده‌اند.

استرداد آنلاین

گاهی پیش می‌آید که بعد از فروش بلیط هواپیما، مسافر امکان پرواز پیدا نمی‌کند، در این شرایط شما می‌توانید بلیط را برگردانید. فقط به خاطر داشته باشید که تنها بلیط‌های سیستمی امکان استرداد دارند و بلیط‌های چارتر را نمی‌توانید پس بدهید. اما استرداد بلیط هم شرایط ویژه‌ی خودش را دارد. چگونه؟ این‌گونه: با پرداخت جریمه‌ی کنسلی! شما بعد از خرید بلیط هواپیما و قبل از پرواز به هر دلیل شخصی که بلیط را برگردانید، مبلغی که برای فروش بلیط هواپیما از شما دریافت شده است، با کسرِ جریمه‌ی کنسلی به حساب شما بازخواهد گشت. تفاوت چارتر330 با بسیاری از وب‌سایت‌های مشابه و حتی بعضی از خود ایرلاین‌ها در این است که تنها 20دقیقه تا نیم‌ساعت طول می‌کشد تا وجه بلیط به حساب شما بازگردد. درحالی‌که در وب‌سایت‌های مشابه یا حتی خود ایرلاین‌ها این زمان به بیست‌وچهار ساعت یا حتی بیشتر هم می‌رسد.


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.